KWIDZYŃSKIE CENTRUM KULTURY

Upowszechniać to, co piękne i mądre by świat
nabierał barw, a ludzie stawali się lepsi.


Studio Gitarowe

regulamin uczestnictwa w zajęciach (pdf)

„Jacek Strociak Guitar Band” jest muzycznym zespołem dziecięco – młodzieżowym preferującym w swoim repertuarze muzykę gitarową, zarówno znane „covery” muzyki pop i rock, jak i kompozycje własne przeważnie grane w aranżacjach instrumentalnych. Tradycją zespół sięga roku 1994, kiedy to powstała pierwsza formacja grająca ten rodzaj muzyki. Zespół wielokrotnie prezentował się przed mieszkańcami Kwidzyna i nie tylko. Dwukrotnie odwiedził zaprzyjaźnione miasto Celle (Niemcy). W obecnej fazie należy już do tzw. „trzeciego pokolenia” rekrutującego się z kwidzyńskich szkół podstawowych i gimnazjów.

STUDIO GITAROWE funkcjonowało przez wiele lat pod szyldem Orkiestry Gitarowej prowadzonej przez p. Jacka Strociaka. Orkiestra Gitarowa to nazwa nieistniejącego już kameralnego zespołu składającego się z 10 -14 młodych muzyków grających głównie na gitarach. Grano przede wszystkim instrumentalnie znane przeboje muzyki rockowej i popularnej. W skład zespołu wchodziły również takie instrumenty jak: perkusja, instrumenty perkusyjne, bas i instrumenty klawiszowe, a niejednokrotnie korzystano z wokalistów. Orkiestra w różnych składach osobowych wielokrotnie występowała podczas „Dni Kwidzyna”.
Dwukrotnie odwiedziła zaprzyjaźnione z Kwidzynem partnerskie miasto Celle. Wokalistka Orkiestry Marta Chrzanowska wygrała Pomorską edycję Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki dla dzieci z wsi i małych miast. Wiele osób grających lub współpracujących z Orkiestrą Gitarową do dnia dzisiejszego czynnie gra na instrumentach i rozwija swoje zainteresowania i muzyczne pasje.

W obecnym czasie Studio Gitarowe prowadzi naukę gry na gitarze dla dzieci przede wszystkim młodszych, czyli tych ze szkoły podstawowej. Dzieci uczą się gry z nut, oraz grania akordowego (chwytami). Rozwijają również umiejętności głosowe przy własnym akompaniamencie gitar. Zajęcia odbywają się w grupach (2-4 osobowych). Dla najzdolniejszych istnieje możliwość rozwijania uzdolnień w formach zespołowych w ramach STUDIA GITAROWEGO lub w innych formach muzycznych w ramach zajęć KCK (dzieci starsze – młodzież).

Zajęcia

Siedziba KCK, ul. 11 Listopada 13 (sala 26)

poniedziałek 17:00-19:00 - zajęcia dzieci o poziom. średniozaawansowanym
wtorek 17:00-19:00 - zajęcia Małej Orkiestry Gitarowej
środa 16:30-19:00 - zajęcia dzieci z grupy początkującej

Kontakt

Instruktor: Jacek Strociak, tel. 605 745 884