KWIDZYŃSKIE CENTRUM KULTURY

Upowszechniać to, co piękne i mądre by świat
nabierał barw, a ludzie stawali się lepsi.


Mażoretki

regulamin uczestnictwa w zajęciach (pdf)

Muszkieterki – Zespół Kwidzyńskich Mażoretek powstał w 2004 r. działając przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej HELIKON, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Nowowiejskiego w Kwidzynie. Początkowo grupa brała udział w paradach ulicznych oraz występach i pokazach Orkiestry. Pierwszym instruktorem grupy była pani Ewa Jamrozek. Od 2012 roku grupę prowadzi instruktor pani Monika Szerszeń.

Obecnie zespół Muszkieterek współpracuje z Orkiestrą Dętą HELIKON, a także z Kwidzyńskim Centrum Kultury. Oprócz defilad z orkiestrą, prezentowanych głównie podczas uroczystości miejskich oraz przeglądów orkiestr dętych, zespół prezentuje pokazy sceniczne do muzyki Orkiestry Dętej HELIKON. Zespół posiada również bogaty repertuar choreografii scenicznych do muzyki nowoczesnej.

TANIEC MAŻORETKOWY – czym jest?

Głównym elementem tańca oraz pokazów grup mażoretkowych jest defilada (tj. układ taneczno-marszowy, wykonywany na pewnym odcinku drogi), ale coraz częściej Mażoretki występują na scenie, prezentując układy taneczne, nie zawsze w towarzystwie orkiestry dętej, coraz częściej do muzyki nowoczesnej. Taniec mażoretkowy jest połączeniem wielu technik tańca. W choreografiach zespołów znajdziemy elementy tańca latynoamerykańskiego, klasycznego, nowoczesnego, a nawet baletu. To co wyróżnia ten rodzaj tańca to elementy marszowe oraz wykorzystywane rekwizyty, których nie znajdziemy w innych gatunkach.

Zajęcia

Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Hallera 4 (sala gimnastyczna)

Wtorek 16:30 – 18:00 – Juniorki Starsze (9/10 lat)
Środa 16:30-17:20 – Medalionki (kadetki) – 5-7 lat
Środa 17:30 – 18:30 – Juniorki Młodsze (7/8 lat)
Czwartek – Seniorki (13+)

Kontakt

Instruktor: Monika Szerszeń tel. 667 504 728

www.mazoretki.kwidzyn.pl