KWIDZYŃSKIE CENTRUM KULTURY

Upowszechniać to, co piękne i mądre by świat
nabierał barw, a ludzie stawali się lepsi.


Krypta Wielkich Mistrzów

Zapraszamy wszystkich miłośników historii do zwiedzania jedynego w swoim rodzaju miejsca jakim jest Krypta Wielkich Mistrzów, która została odkryta w 2007 roku na terenie Katedry św. Jana Ewangelisty.

Jest to niebywała okazja aby zobaczyć jedno z największych odkryć archeologicznych ostatnich lat w Europie. W sosnowych trumnach pod podłogą prezbiterium spoczywali najwyżsi dostojnicy Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie – tak brzmiała oficjalna nazwa zakonu krzyżackiego. Pierwszy z nich to Werner von Orseln – wielki mistrz w latach 1324 – 1330. Drugim jest Ludolf Koenig von Wattzau panujący w latach 1342 – 1345. Trzecim wielkim mistrzem spoczywającym w krypcie jest Henryk von Plauen 1410 – 1413, znany z dowodzenia obroną zamku malborskiego po bitwie pod Grunwaldem.

Zachęcamy do zwiedzania i poznawania lokalnej historii, która kryje wiele interesujących tajemnic.

Bilety w cenie:
  • 5,00 pln – krypta + kaplica bł. Doroty (trasa mała)
  • 10,00 pln – krypta + kaplica bł. Doroty + katedra (trasa pełna) bilet normalny
  • 8,00 pln – krypta + kaplica bł. Doroty + katedra (trasa pełna) bilet ulgowy


Zwiedzanie (zawsze z przewodnikiem) w godzinach: Poniedziałek – Niedziela: 9.00 – 17.00 w sezonie. Trasa pełna jest niedostępna w niedziele, ze względu na odbywające się msze święte.

TABULARIUM

Sklep z pamiątkami w Kwidzyńskim Centrum Kultury działa od 1 maja 2011 roku i został stworzony z myślą o turystach odwiedzających nasze miasto jak też o mieszkańcach Kwidzyna i wszystkich pobliskich miejscowości. Można tu nabyć wiele interesujących wydawnictw związanych z Kwidzynem oraz publikacji regionalnych, również Kwidzyńskiego Centrum Kultury, bibelotów i pamiątek promujących lokalną historię i kulturę.

Zachęcamy do poznawania lokalnej historii, która kryje wiele ciekawych i interesujących tajemnic!

W wersji stacjonarnej sklep – Tabularium, jest też miejscem wystaw plastycznych twórców spokrewnionych z miejscową sceną artystyczną. Jeśli szukasz prezentu, upominku bądź po prostu chcesz kupić coś dla siebie odwiedź koniecznie Tabularium. Nasz personel pomoże Ci wybrać pozycję, która sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom.

Kontakt:
ul. Braterstwa Narodów 33 (kamienica przy katedrze)
tel:(55) 2732121
e-mail: tabularium@kck-kwidzyn.pl

www.tabularium.ckj.edu.pl