KWIDZYŃSKIE CENTRUM KULTURY

Upowszechniać to, co piękne i mądre by świat
nabierał barw, a ludzie stawali się lepsi.


Kreatywna Medioteka


 • ZAJĘCIA: Warsztaty wyplatania makramy


  Makrama – znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W średniowieczu stosowano ją głównie do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele.

  Zapraszam na warsztaty plecenia makramy dla początkujących, podczas których uczestnicy nie tylko poznają podstawowe wiązania umożliwiające stworzenie oryginalnej ozdoby z bawełnianego sznurka w klimacie "boho", lecz również kreatywnie się zrelaksują.

  Makrama daje nieskończone możliwości tworzenia. Granicę stanowi jedynie wyobraźnia.

  Dla każdego uczestnika zapewnione są niezbędne materiały i narzędzia do wykonania ozdoby.

  Kiedy: 19 września 2019r., godz. 17:00
  Gdzie: Pracownia Kreatywna/siedziba KCK
  Cena: 35 zł

  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych. • ZAJĘCIA: Warsztaty "Pachnący świat mydełek"


  Przyszedł czas na kolejne warsztaty rodzinne w Kreatywnej Mediotece (na Kreatywnym Stryszku), o które nas bardzo prosiliście. Zachęcające do działania jest to, że chcecie spędzać u nas czas całymi rodzinami. Tym razem na tapetę bierzemy kolorowy, pachnący i peelingujący świat mydła. Róża, rumianek, lawenda i inne zioła zagoszczą na naszym roboczym stole, wraz z nimi orzeźwiające zapachy i barwne kolory. Wielbiciele egzotyki znajdą zapach mango czy choćby ananasa, Ci co wolą naturę odkryją nuty drzewa herbacianego lub sosny :)

  Praca przy tworzeniu mydeł jest przyjemna w całej swojej prostocie, bo oprócz serwowanej przy okazji aromaterapii, wycisza i pomaga skumulować pozytywną energię. Będziemy tworzyć mydła dla siebie, na prezent dla bliskich lub po prostu dobrze się bawić.

  Kiedy: 7 czerwca, godz. 16:30
  Gdzie: siedziba KCK/Kreatywna Medioteka (Kreatywny Stryszek)
  Cena: 10 zł

  Zapisy tel. 55 279 35 28
  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych. • ZAJĘCIA: Warsztaty "Łapacz snów"

  17.05.2019 Warsztaty dla dzieci “Łapacz snów”

  Łapacz snów – niegdyś amulet niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej, obecnie także popularna nie tylko w Ameryce ozdoba o charakterze etnicznym.

  Składa się z sieci wplecionej w okrąg wykonany ze sprężystego drewnianego pręta (np. wierzby). Spotykane są też łapacze w kształcie kropli wody i łapacze trójwymiarowe. Wewnątrz ramy wpleciona jest schodząca się spiralnie ku środkowi sieć ze ścięgna, włosia lub rzemienia. Amulet przyozdobiony jest zwykle piórami, paciorkami i innymi ozdobami, którym Indianie przypisywali określone właściwości magiczne. Łapacze snów zwykle wieszane były nad posłaniem lub przy wejściu do domostwa.
  Według wierzeń niektórych plemion, sny nawiedzające śpiących w domu musiały przejść przez amulet. Gęsta sieć miała przepuszczać jedynie dobre sny, a zatrzymywać nocne koszmary, które ginęły wraz z pierwszymi promieniami słońca.
  Współcześnie łapacz snów jest popularną pamiątką często kupowaną przez turystów w sklepach i na straganach.
  Na warsztatach w Kwidzyńskim Centrum Kultury dzieci same przygotują swój własny unikalny amulet jakim jest “Łapacz snów”

  Warsztaty jak zwykle odbywać się będą w Kreatywnej Mediotece, a przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

  Kiedy: 17 maja 2019 r., godz. 16:30
  Gdzie: KCK/Kreatywna Medioteka, ul. 11 Listopada 13
  Cena: 10 zł/os. (zapisy pod nr tel. 55 279 35 28)

  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych. • ZAJĘCIA: Warsztaty "Wielkanoc"

  12.04.2019 Warsztaty dla dzieci “WIELKANOC”

  Wielkanoc to jedno z najstarszych chrześcijańskich świąt. Jego data jest ruchoma, gdyż obchodzi się je w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Wielkanoc wiąże się także z wieloma tradycjami, sięgającymi nawet XIV wieku. Jest nie tylko ważna ze względu na duchowy wymiar. Jest to bowiem czas, kiedy przyroda na nowo budzi się do życia.

  W zależności od tego, w jakiej części kraju mieszkamy, możemy znać różne tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych. W Polsce w wielu regionach wciąż kultywowane są dawne obyczaje, choć w nieco zmienionej formie. W podkrakowskich wsiach spotkamy barwne pucheroki i usmoloną Siudą Babę, a także zobaczymy Emaus, czyli odpust z licznymi kramami. Z kolei w Wilamowicach obleją nas wodą Śmierguśnicy. Wielkanocne zwyczaje ludowe to część naszej tradycji, dlatego warto je znać nawet, gdy nie są już praktykowane. Bardzo charakterystyczną tradycją jest malowanie jaj. Każdy region naszego kraju ma swój niepowtarzalny sposób ich ozdabiania. Są one symbolem pomyślności oraz rodzącego się życia. Stanowią bardzo ważny element Wielkanocy. Rozróżniamy: kraszanki, oklejanki i nalepianki.
  Dawnej to wyłącznie kobiety zdobiły jajka na Wielkanoc, a mężczyznom nie wolno było nawet wchodzić do pokoju, gdzie je malowano. Dzisiaj, zwyczaj malowania jajek na Wielkanoc wciąż jest żywy, ale barwi się je na różne kolory i robią to wszyscy od małych po tych już dorosłych.

  Na warsztatach skierowanych specjalnie dla naszych najmłodszych odbiorców zajmiemy się właśnie ozdabianiem pisanek, jak również szyciem filcowych baranków, kurczaczków i królików. Czyli tego wszystkiego, co kojarzy nam się z wiosną i Wielkanocą.

  Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat.
  Jeśli dziecko jest młodsze, może uczestniczyć w zajęciach tylko i wyłącznie z opiekunem.

  Kiedy: 12 kwietnia 2019 r., godz. 16:30
  Gdzie: KCK/Kreatywna Medioteka, ul. 11 Listopada 13
  Cena: 5 zł (zapisy pod nr tel. 55 279 35 28)

  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych. • ZAJĘCIA: Warsztaty "Las w szkle"

  5 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy do wzięcia udziału w wielkanocnych warsztatach florystycznych “Las w szkle”. Poprowadzi je znana i ceniona kwidzyńska florystka Julita Rzepczyńska. Podczas 2-godzinnych warsztatów każdy z uczestników zrobi indywidualną kompozycję w słoiku, która jeszcze przez długi czas będzie cieszyła oczy.

  Lasy w słoiku to oryginalna kompozycja z roślin, na którą decyduje się coraz więcej osób. We wnętrzu naczynia odtwarza się dolne poziomy lasu, przez co słoik wygląda jak miniaturowa baśniowa kraina. Pomijając aspekt dekoracyjny, las w słoiku to także dobrze przemyślana konstrukcja, która tworzy przyjazny roślinom mikroklimat – zamknięty obieg wodny sprawia, że we wnętrzu panuje stała wilgoć, dzięki skraplającej się parze, która nawadnia też podłoże.

  Lasy w szkle to oryginalna ozdoba, która doskonale pasuje do wnętrza w każdym stylu. Amatorzy roślin uwielbiają je za oszczędność w pielęgnacji, fani urban jungle za przyciągający uwagę wygląd. W szklanych naczyniach tworzy się warstwy z ziemi, piasku i żwiru, do których następnie sadzi się mniejsze rośliny i mchy. Dekoracje w postaci płaskich kamieni, szyszek, gałązek i pnącz dopełniają całość, która do złudzenia przypomina leśny krajobraz.

  O lasach w słoiku mówi się, że są idealne dla osób, które nie mają ręki do kwiatów. W istocie, pielęgnacja roślin umieszczonych w szklanych naczyniach jest znacznie uproszczona w porównaniu z tymi tradycyjnymi doniczkowymi. Nie oznacza to jednak, że kompozycja może zostać pozostawiona sama sobie. O lasy w słoikach również należy dbać, aby dekoracja z roślin zdobiła nasze parapety przez długi czas.

  Cena warsztatów za osobę: 60 zł
  Cena obejmuję instruktaż, naczynie, wkład (susz, kamienie, żywe rośliny, mech, dekoracje wielkanocne, ziemia).

  Kiedy: 4-5 kwietnia 2019r. godz. 17:00
  Gdzie: Kwidzyńskie Centrum Kultury/Kreatywna Medioteka (III p.)

  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych. • ZAJĘCIA: Warsztaty - z maszyną za pan brat

  Marcowe warsztaty szycia na maszynie to już druga edycja tych popularnych warsztatów. Chcemy Wam zaproponować zajęcia, na których nauczycie się podstawy tego cudownego, niezbędnego w każdym domu fachu.
  Niech Was nie zwiedzie myśl, że szycie to bardziej rzemiosło niż kultura. Pokolenie 35+ jeszcze pamięta dźwięk maszyny do szycia w domu, do której zasiadała babcia lub mama. Czas, kiedy coś modnego należało uszyć samemu. Kultura i tradycja szycia przekazywana była z pokolenia na pokolenia, gdyż szycie to nie tylko praca użytkowa, ale głównie przekazywanie zamiłowania do wzorów i krojów charakterystycznych dla naszej tradycji.

  Jak wygląda program?
  - wstęp do szycia
  - obsługa maszyny, podstawowe pojęcie o ściegach, rodzaje materiałów, omówienie osprzętowienia maszyny. Kończymy to spotkanie wykonaniem prostej pracy krawieckiej, która będzie jednocześnie próbą technologiczną,
  - tworzenie szablonów do wykroju, zasady kroju materiału, zapoznanie z tabelą rozmiarów
  - na zakończenie uszycie spodni (mogą być eleganckie lub możecie iść w styl dresiarzy - domowo i wygodnie)
  - doskonalenie techniki szycia
  - wykonanie bardziej zaawansowanej pracy krawieckiej.

  Skoro już wiecie co będziemy robić na naszych kreatywnych warsztatach szycia na maszynie, wypadałoby wspomnieć o szczegółach technicznych, więc:

  TERMIN: pierwsze zajęcia już 13 marca 2019 r., godz. 16:00-20:00
  CZAS: 3 spotkania po 4 godziny
  KOSZT: 100 zł za 3 spotkanie, istnieje możliwość wybrania pojedynczych spotkań - koszt 40 zł za jedno
  ZAPISY: sekretariat KCK, tel. 55 279 35 28

  WAŻNE!!!
  UCZESTNIK WARSZTATÓW MUSI POSIADAĆ WŁASNĄ MASZYNĘ DO SZYCIA.

  Zapewniamy:
  - doskonałą kadrę, zajęcia poprowadzi p. Anna Terbert - krawcowa z doświadczeniem i zamiłowaniem do swojej pracy
  - nożyczki, nici, materiał na drobne prace krawieckie, szpilki, centymetr krawiecki
  - świetną atmosferę przy kawie i ciastku.

  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.


 • ZAJĘCIA: Warsztaty ze scrapbookingu - stwórz swój autorski album

  Wszystkie miłośniczki i miłośników rękodzieła zapraszamy na kolejne już warsztaty dla dorosłych organizowane przez Kreatywną Mediotekę KCK. Tym razem zapoznamy Was z tajnikami pracy scrapbookingu czyli zdobienia z tzw. skrawków z wszystkiego co się nada. Popularność techniki scrapbookingu sprawiła, że powstają do jej wykorzystania specjalne maszyny do wykrajania i tłoczenia. Na rynku dostępne są specjalne ozdobne papiery, naklejki, kółka do albumów i wiele wiele innych dodatków i dekoracji. U nas, aby zacząć swoja przygodę ze scrapbookingiem nie potrzebujecie swojego sprzętu i materiałów, bo my zapewnimy wszystko co niezbędne do zrobienia waszego pierwszego (a może kolejnego) albumu okolicznościowego.
  Do poprowadzenia zajęć zaprosiliśmy instruktorkę z ADH Hobby z Bydgoszczy i zachęcamy do zerknięcia na ich realizacje i ofertę.

  Kiedy: 25 stycznia 2019, godz. 16:30-19:30
  Gdzie: Kreatywna Medioteka KCK
  Cena: 30 zł/osoba
  Zapisy: 55 279 35 28

  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.


 • ZAJĘCIA: Warsztaty bożonarodzeniowe

  Zapraszamy małych i dużych na kolejne warsztaty z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zróbcie sobie i nam tę przyjemność i bądźcie z nami 7 lub 8 grudnia - by w tej radosnej, przedświątecznej aurze spędzić czas na kreatywnych warsztatach bożonarodzeniowych.
  Warsztaty skierowane są do wszystkich i młodszych i starszych. Dziadków z wnuczętami, rodziców z dziećmi, przyjaciółek lub osób samotnych. U nas wszyscy są jedną wielką rodziną.
  Kiedy: 7 grudnia 2018, godz. 16:30
  Kiedy: 8 grudnia 2018, godz. 11:00
  Gdzie: Kreatywna Medioteka KCK
  Cena: 5 zł/osoba
  Zapisy: 55 279 35 28

  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.


 • ZAJĘCIA: Warsztaty rodzinne

  Proponujemy warsztaty z tworzenia przedmiotów na aukcje WOŚP. Prace wykonane podczas warsztatów dostępne będą na stoisku KCK podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Część z nich zostanie też przekazana na bazarek Frania Witusińskiego, podopiecznego fundacji siepomaga.pl
  Kiedy: 16 listopada 2018, godz. 16:30-18:30
  17 listopada 2018, godz. 11:00-13:00
  Gdzie: Kreatywna Medioteka KCK
  Wstęp: wolny
  Zapisy: 55 279 35 28

  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.


 • ZAJĘCIA: Warsztaty szycia na maszynie

  Wiosną wzięliśmy się za szydełkowanie to jesień stoi pod znakiem maszyny do szycia.
  Chcemy Wam zaproponować warsztaty na których nauczycie się podstawy tego cudownego, niezbędnego w każdym domu fachu.
  Jak wygląda program?

  - wstęp do szycia - obsługa maszyny, podstawowe pojęcie o ściegach, rodzaje materiałów (to jest zwłaszcza przydatne dla mam nastolatek, które nie wiedzieć czemu uważają że zima jest najlepszą porą roku na noszenie zwiewnych bluzeczek), omówienie osprzętowienia maszyny. Kończymy to spotkanie wykonaniem prostej pracy krawieckiej,

  - tworzenie szablonów do wykroju, zasady kroju materiału, zapoznanie z tabelą rozmiarów - na zakończenie uszycie spódnicy,

  - doskonalenie techniki szycia - wykonanie bardziej zaawansowanej pracy krawieckiej.

  Kiedy: 4 października 2018, godz. 16:00
  Gdzie: Kreatywna Medioteka KCK
  Cena: 120 zł za 3 spotkanie, istnieje możliwość wybrania pojedynczych spotkań - koszt 50 zł za jedno
  Zapisy: 55 279 35 28

  Liczba miejsc ograniczona

  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.


 • ZAJĘCIA: Koszulki wyobraźnią malowane

  Mimo, że wakacji dobiegł kres, my nie przestajemy się bawić i malować z Wami świat na kolorowo.
  Zapraszamy na warsztaty dekorowania koszulek flamastrami, farbami, pastelami. Musicie jedynie przynieść ze sobą dobry humor, swoja wyobraźnię oraz pasującą na Was białą koszulkę.

  Kreatywna medioteka Kwidzyńskiego Centrum Kultury stoi otworem przed wszystkimi dziećmi w wieku od 5 lat w górę, lecz z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 55 279 35 28.

  Kiedy: 21 września 2018, godz. 16:00
  Gdzie: Kreatywna Medioteka KCK
  Cena: 10 zł/os
  Zapisy: 55 279 35 28

  Liczba miejsc ograniczona

  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.


 • ZAJĘCIA: WARSZTATY Z OKAZJI DNIA OJCA

  Rodzinne warsztaty dla kreatywnych ojców ze swoimi pociechami z okazji ich święta. Dzień Matki uczciliśmy wspólnym układaniem Flower Box-ów, więc teraz przeszła pora na młotki i gwoździe, czyli to co każdy tata robić potrafi. Na naszych warsztatach nie będzie wbijania gwoździ na czas, nie będzie też konkurencji, który tata wbije gwóźdź głębiej za jednym uderzeniem młota, za to będzie trzeba wykazać się precyzją, pomysłowością i wyobraźnią tworząc obrazy nitką malowane. Na zachętę prezentujemy kilka zdjęć z tworzenia takich prac przez dzieci.

  Kiedy: 20 czerwca 2018, godz. 16:30
  Gdzie: Kreatywna Medioteka KCK
  Cena: 10 zł/os
  Zapisy: 55 279 35 28

  Liczba miejsc ograniczona
  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.


 • ZAJĘCIA: RODZINNE WARSZTATY FLORYSTYCZNE

  Większość dziewczynek w skrytości ducha marzy o pracy florystki, a i chłopcom nie brakuje wyobraźni do układania bukietów dla ukochanej mamy. Zamiast laurki i zerwanego polnego kwiatka proponujemy Wam stworzenie wspólnej (rodzic z dzieckiem) kompozycji kwiatowej Flower Box. Kto wie, może będzie to jedyna taka okazja do ujawnienia swoich talentów florystycznych, ale jedyne co jest pewne to wspólnie spędzony i niezapomniany czas.

  24 maja chcemy Was zaprosić do Kreatywnej Medioteki, gdzie pod pilnym okiem Pani Julity Rzepczyńskiej wspólnie stworzycie bukiet z żywych kwiatów.

  Zapraszamy do galerii.

  KIEDY: 24 maja 2018r., godz. 17:00
  GDZIE: Kreatywna Medioteka/siedziba KCK
  CENA: 70 zł za parę

  ZAPISY TEL. 55 279 35 28

  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.


 • ZAJĘCIA: WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA W MEDIOTECE

  Kwiecień w KCK upłynął pod szyldem “Z SZYDEŁKIEM W RĘKU”.

  Każdy z nas słyszał o takim rękodziele, a nawet u babci widział to tajemnicze szydełko. I pomyśleć, że historia szydełkowania jest równie stara co najstarsze wynalazki. Nam najbardziej kojarzy się z babcią która troskliwie dziergała przepiękne serwety, które potem były ozdobą niejednego stołu. Szydełkowało się serwetki, kołnierzyki, kamizelki a nawet … bieliznę. Obecnie moda na szydełkowanie wraca, ot chociażby wzięciem cieszą się zabawki wykonane metodą amigurimi. Szydełkowanie nie jest sztuką trudną, gdyż wszystkie podstawowe oczka wykonuje się w ten sam sposób. Jednak jest wiele splotów, które dają niezliczone możliwości zestawień.

  Nie chcemy żeby ta piękna tradycja przepadła w mrokach dziejów, dlatego w kwietniu zaproponowaliśmy Wam cykl spotkań wtorkowych “Z SZYDEŁKIEM W RĘKU”. W jego ramach odbyły się trzy spotkania, bardzo twórcze i bardzo owocne.

  W czasie tych trzech tygodni poznaliśmy wielu ludzi podzielających tą samą pasję jaką jest szydełkowanie. Ludzi doświadczonych jak i całkowitych nowicjuszy, starszych i młodszych.
  W ramach kontynuacji zaplanowaliśmy w maju szydełkowe warsztaty, w pierwsze wtorki miesiąca.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii1 i galerii2

  Osoby, które już miały do czynienia z szydełkiem na co dzień a chciałyby doskonalić tą sztukę, albo po prostu miło spędzić czas wśród innych pasjonatów też znajdą u nas miejsce.
  kiedy: 8 maja 2018 r. godz. 16:30
  gdzie: Kreatywna Medioteka/siedziba KCK
  cena: 10 zł


  zapisy: Kreatywna Medioteka tel. 55 279 35 28
  zapewniamy wszelkie potrzebne materiały

  WARSZTATY PRZEZNACZONE DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI (dzieci od lat 7)
  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.


 • ZAJĘCIA: RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE W MEDIOTECE

  Drodzy Rodzice i Dziadkowie - zabierzcie swoje dzieci, wnuki i bądźcie tego dnia razem z nami w Kwidzyńskim Centrum Kultury.
  Z radością proponujemy RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE w Kreatywnej Mediotece, na których przygotujemy oryginalne dekoracje naszych domów, stołów czy wielkanocnych koszyczków. Będziemy z filcu szyć kurczaczki i baranki oraz bawić się w dekorowanie styropianowych jaj.

  Kiedy: 23 marca 2018r., godz. 16:30
  Gdzie: Kreatywna Medioteka, siedziba KCK
  Cena: zajęcia bezpłatne
  Zapisy: Kreatywna Medioteka, tel. 55 279 35 28


  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.


 • ZAJĘCIA: WARSZTATY MOTANIA W MEDIOTECE

  Dziękujemy za udział w warsztatach motania lalek, które odbyły się 13 marca 2018 r. w Kreatywnej Mediotece!

  Znane od wieków lalki motanki możemy spotkać niemalże w każdym kraju słowiańskim. Praca z motanką jest formą medytacji. Pozwala wyciszyć myśli, skontaktować się z intuicją, odpowiednio ukierunkować energię. Dawniej robione były przez matki dla córek, czy przez babcie dla wnucząt na znak troski i kontynuacji rodu. Obecnie tworzą je zarówno kobiety jak i mężczyźni, dla siebie i swoich bliskich. Lalki wykonywane są ręcznie, bez użycia igieł, ze skrawków materiału, tasiemek, koronek, koralików, słowem tego, co w danej chwili znajduje się pod ręką. Charakterystyczny brak rysów twarzy, symbolika kolorów i materiałów sprawiają, że można stworzyć tę jedną niepowtarzalną lalkę, na którą przelewamy swoje uczucia, marzenia i pozytywne emocje. Lalki symbolizują dobre wartości jakie chcemy przyciągnąć, wzmocnić w swoim życiu. Dlatego najważniejsza jest jasno sprecyzowana intencja z jaką przystępujemy do wykonania motanki. Lalka stworzona z miłością i zgodnie z tradycją, ma szczególną energię i symbolikę.
  Zapraszamy do naszej galerii.


 • ZAJĘCIA: KREATYWNE FERIE W MEDIOTECE

  29 stycznia (poniedziałek) – filcowa biżuteria
  30 stycznia (wtorek) – album na zdjęcia
  31 stycznia - 1 luty (środa-czwartek) – miasto z kartonu
  2 luty (piątek) – tworzenie gry planszowej

  5-6 luty (poniedziałek-wtorek) - pacynkowy teatrzyk
  7 luty (środa) – zabawki z odzysku (czapki, rękawiczki, skarpety)
  8 luty (czwartek) –obrazy malowane nitką
  9 luty (piątek) – szkatuły pełne skarbów (ozdabianie pudełek na skarby)

  obowiązują wcześniejsze zapisy: medioteka tel. 55 2793528
  koszt: 5 zł/osoba/dzień
  zajęcia odbywają się od godz. 10:00 do godz. 13:00


  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.

 • ZAJĘCIA: Warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka

  Dziękujemy za udział w warsztatach: wykonaj ramkę na zdjęcia wspólnie z dziadkiem lub babcią.

  Zapraszamy do galerii!

   

  Kiedy: 20 stycznia 2018 r., godz. 10:00-13:00

  Cena: 10 zł/para

  Zapisy: Anna Topolska tel. (55) 279 35 28

  Miejsce: siedziba KCK, ul. 11 Listopada 13 - medioteka


  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.

 • ZAJĘCIA: Warsztaty florystyczne

  Warsztatowy rok 2017 zamykamy warsztatami florystycznymi na których uczestnicy, mając do dyspozycji świeczki, talerze, szyszki, bombki, zielone gałązki i wiele innych akcesoriów, mieli stworzyć swój własny unikalny stroik świąteczny. Ilość chętnych na zajęcia przerosło nasze oczekiwania.

  Z miesięcznym wyprzedzeniem coraz więcej pań zapisuje się na warsztaty, co nas ogromnie cieszy,
  ponieważ jest to wskazówka dla organizatorów, że nie tylko warsztaty dla dzieci cieszą się ogromną
  popularnością ale również dorośli chcieliby od czasu do czasu stworzyć coś kreatywnego.
  Wszystkim uczestnikom jak i prowadzącej, pani Julicie Rzepczyńskiej serdecznie dziękujemy za to, że byli z nami,
  stworzyli niepowtarzalny klimat i włożyli dużo serca w przygotowanie swoich prac. Starania uczestników można zobaczyć
  w naszej galerii. Zapraszamy.

   


  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.
 • ZAJĘCIA: Warsztaty rodzinne na WOŚP

  W listopadzie 2017 r. odbyły się cudowne warsztaty z tworzenia przedmiotów na aukcje WOŚP. Przez dwa dni ponad 40 osób pracowało wytrwale aby powstały piękne dzieła, które podczas Wielkiego Finału WOŚP będą sprzedawane na stoicku KCK lub przekazane na licytacje.
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich obecność i zaangażowanie, za nowe znajomości i nawiązującą się współpracę.

  Zapraszamy do galerii!
  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.

   


 • ZAJĘCIA: Warsztaty BOŻONARODZENIOWE

  W dniach 8-9 grudnia 2017 r. odbyły się warsztaty gwiazdkowe: tworzenie świątecznych kartek i ozdób.
  Kolejny rok z rzędu razem z Państwem tworzyliśmy przedświąteczną aurę spotykając się na warsztatach z tworzenia kartek i ozdób świątecznych. Ta rodzinna atmosfera wspólnej pracy i zaangażowania, jaką zaobserwowaliśmy dała nam wszystkim wiele satysfakcji. Udział w zajęciach skierowany był do małych i dużych bez względu na wiek, płeć czy umiejętności. Zaprosiliśmy dzieci z opiekunami, rodzicami, dziadkami jak również osoby indywidualne, które chcieli z nami kreatywnie popracować. Co z tego wyszło?
  Zapraszamy do galerii w celu podziwiania efektów pracy uczestników warsztatów.


  Aby wziąć udział w zajęciach należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN oraz Klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych.