KWIDZYŃSKIE CENTRUM KULTURY

Upowszechniać to, co piękne i mądre by świat
nabierał barw, a ludzie stawali się lepsi.


Medioteka

Integralną częścią Kwidzyńskiego Centrum Kultury (budynek przy ul. 11 Listopada 13) jest medioteka, czyli biblioteka multimedialna, w której można znaleźć książki z zakresu informatyki, książki do nauki języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego, oraz literaturę współczesną i klasykę angielską w oryginale.

Ciekawą propozycją są e-booki i audiobooki z literaturą polską i obcą.

Najatrakcyjniejszą częścią zbiorów medioteki są programy komputerowe. Programy przeznaczone są do szeroko pojętej edukacji multimedialnej dzieci i młodzieży. Na ich bazie przeprowadzamy lekcje biblioteczne z wykorzystaniem technik multimedialnych. Prenumerujemy wszystkie najważniejsze czasopisma informatyczne wraz z materiałami towarzyszącymi (CD/DVD).

Przy mediotece działają:
  • Czytelnia – udostępniająca publikacje stacjonarnie jak i z możliwością wypożyczenia do domu.
  • Czytelnia komputerowa – z uwagi na fakt, że Internet staje się bardzo powszechnym źródłem zdobywania wiedzy i wyszukiwania informacji uruchomiliśmy czytelnię komputerową dla dorosłych. Osoby korzystające z czytelni komputerowej mogą również przeglądać programy multimedialne zgromadzone w mediotece.
  • Sala z konsolami – w okresie wakacji i ferii dzieci oraz młodzież może korzystać z dostępu do dwóch konsol XBOX oraz Playstation 3 wraz z wybranymi grami.

Wszelkie usługi oferowane w mediotece są nieodpłatne.

Medioteka czynna jest od poniedziałku do piątku od godz.8.00 do godz. 18.00 w soboty od godz. 8.00 do godz. 16.00. Czytelnia komputerowa czynna jest od poniedziałku do piątku od godz.10.00 do godz. 18.00 w soboty od godz. 10.00 do godz. 16.00.