24 września 2016

Studio gitarowe

strociaka

 

„Jacek Strociak Guitar Band” jest muzycznym zespołem dziecięco – młodzieżowym preferującym w swoim repertuarze muzykę gitarową, zarówno znane „covery” muzyki pop i rock, jak i kompozycje własne przeważnie grane w aranżacjach instrumentalnych.
Tradycją zespół sięga roku 1994, kiedy to powstała pierwsza formacja grająca ten rodzaj muzyki. Zespół wielokrotnie prezentował się przed mieszkańcami Kwidzyna i nie tylko. Dwukrotnie odwiedził zaprzyjaźnione miasto Celle (Niemcy).
W obecnej fazie należy już do tzw. „trzeciego pokolenia” rekrutującego się z kwidzyńskich szkół podstawowych i gimnazjów.

STUDIO GITAROWE funkcjonowało przez wiele lat pod szyldem Orkiestry Gitarowej prowadzonej przez p. Jacka Strociaka. Orkiestra Gitarowa to nazwa nieistniejącego już kameralnego zespołu składającego się z 10 -14 młodych muzyków grających głównie na gitarach. Grano przede wszystkim instrumentalnie znane przeboje muzyki rockowej i popularnej. W skład zespołu wchodziły również takie instrumenty jak: perkusja, instrumenty perkusyjne, bas i instrumenty klawiszowe, a niejednokrotnie korzystano z wokalistów. Orkiestra w różnych składach osobowych wielokrotnie występowała podczas „Dni Kwidzyna”. Dwukrotnie odwiedziła zaprzyjaźnione z Kwidzynem partnerskie miasto Celle. Wokalistka Orkiestry Marta Chrzanowska wygrała Pomorską edycję Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki dla dzieci z wsi i małych miast. Wiele osób grających lub współpracujących z Orkiestrą Gitarową do dnia dzisiejszego czynnie gra na instrumentach i rozwija swoje zainteresowania i muzyczne pasje.

W obecnym czasie Studio Gitarowe prowadzi naukę gry na gitarze dla dzieci przede wszystkim młodszych, czyli tych ze szkoły podstawowej. Dzieci uczą się gry z nut, oraz grania akordowego (chwytami). Rozwijają również umiejętności głosowe przy własnym akompaniamencie gitar. Zajęcia odbywają się w grupach (2-4 osobowych). Dla najzdolniejszych istnieje możliwość rozwijania uzdolnień w formach zespołowych w ramach STUDIA GITAROWEGO lub w innych formach muzycznych w ramach zajęć KCK (dzieci starsze – młodzież).

 

Osoby chętne do uczestnictwa w zajęciach proszone są o śledzenie ogłoszeń o naborze do nauki gry

 

Zajęcia odbywają się w budynku przy ul. 11 Listopada 13, sala 26.

I Grupa Początkująca – dzieci młodsze – Poniedziałek godz. 16.00 – 16.30

II Grupa Średnio zaawansowane – grupa mieszana – Poniedziałek godz. 16.45 – 18.00

III Grupa Zaawansowana – dzieci starsze – Wtorek 16.30 – 18.30

IV Grupa Początkująca – dzieci starsze – Środa 16.30 – 17.30

V Grupa Początkująca dzieci młodsze – Środa 17.30 – 18.30

VI Grupa Początkująca dzieci młodsze – Czwartek 16. 45 – 17.45

VII Grupa Początkująca dzieci najmłodsze – Czwartek 17.45 – 18.45

 

Kontakt:

Jacek Strociak, tel. kom. 605 745 884