18 września 2017

Pracownia Muzyczna ,,Jazz Juniors”

Pracownia „Jazz Juniors” skupia się na pracy w dwóch formacjach. Grupa Dixielandowa, grająca, jak sama nazwa wskazuje muzykę dixielandową oraz inne kierunki muzyki aranżowanej oraz Kwartet Jazzowy grający popularne standardy jazzowe. Pracownia muzyczna składa się z sekcji dętej,  w której skład wchodzą takie instrumenty jak: saksofon altowy, saksofon sopranowy, saksofon tenorowy, trąbka, klarnet, puzun oraz sekcja rytmiczna: piano, gitara basowa, kontrabas, perkusja.

Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkich, którzy po szkole muzycznej chcą kontynuować swoją przygodę z w/w instrumentami, jak również domowych samouków. Nauczycie się dobrze czytać zapisy nutowe arr. (tzw. grę bandową) oraz będziecie mieli możliwość pracy zespołowej. Poznacie tematy i skale jazzowe oraz improwizację gry na instrumencie, która niekiedy bywa ważniejsza od gry jak z nut. 

Zarówno Grupa Dixielandowa jak i Kwartet Jazzowy biorą udział w oprawach muzycznych wydarzeń miejskich i powiatowych jak między innymi Coroczne Wręczenie Nagród Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Kwidzyna dla Kultury, Sportu oraz Stypendystów Szkół Kwidzyńskich.

 

 Zajęcia odbywają się w poniedziałki od 19:00 – 21:00, w sali 29 (KCK)

 środy od 17:00 – 19:00, w sali 29 (KCK)

 

Zajęcia prowadzą:

Eugeniusz Kizinski (sekcja dęta) tel. 604 350 659

Dariusz Dobosz (sekcja rytmiczna) tel. 511 936 618
Zapisz