6 lipca 2016

Krypta Wielkich Mistrzów

Zapraszamy wszystkich miłośników historii do zwiedzania jedynego w swoim rodzaju miejsca jakim jest Krypta Wielkich Mistrzów, która została odkryta w 2007 roku na terenie Katedry św. Jana Ewangelisty.

Jest to niebywała okazja aby zobaczyć jedno z największych odkryć archeologicznych ostatnich lat w Europie. W sosnowych trumnach pod podłogą prezbiterium spoczywali najwyżsi dostojnicy Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie – tak brzmiała oficjalna nazwa zakonu krzyżackiego.
Pierwszy z nich to Werner von Orseln – wielki mistrz w latach 1324 – 1330. Drugim jest Ludolf Koenig von Wattzau panujący w latach 1342 – 1345. Trzecim wielkim mistrzem spoczywającym w krypcie jest Henryk von Plauen 1410 – 1413, znany z dowodzenia obroną zamku malborskiego po bitwie pod Grunwaldem.

Zachęcamy do zwiedzania i poznawania lokalnej historii, która kryje wiele interesujących tajemnic.

Bilety w cenie:
5,00 pln – krypta + kaplica bł. Doroty (trasa mała)
10,00 pln – krypta + kaplica bł. Doroty + katedra (trasa pełna) bilet normalny
8,00 pln – krypta + kaplica bł. Doroty + katedra (trasa pełna) bilet ulgowy

Zwiedzanie (zawsze z przewodnikiem) w godzinach:
Poniedziałek – Niedziela: 9.00 – 17.00 w sezonie. Trasa pełna jest niedostępna w niedziele, ze względu na odbywające się msze święte.

Bilety do nabycia w sklepie z pamiątkami „Tabularium” – ul. Braterstwa Narodów 33.

TABULARIUM

onas_tabulariumSklep z pamiątkami w Kwidzyńskim Centrum Kultury działa od 1 maja 2011 roku i został stworzony z myślą o turystach odwiedzających nasze miasto jak też o mieszkańcach Kwidzyna i wszystkich pobliskich miejscowości. Można tu nabyć wiele interesujących wydawnictw związanych z Kwidzynem oraz publikacji regionalnych, również Kwidzyńskiego Centrum Kultury, bibelotów i pamiątek promujących lokalną historię i kulturę.

Zachęcamy do poznawania lokalnej historii, która kryje wiele ciekawych i interesujących tajemnic!

W wersji stacjonarnej sklep – Tabularium, jest też miejscem wystaw plastycznych twórców spokrewnionych z miejscową sceną artystyczną.
Jeśli szukasz prezentu, upominku bądź po prostu chcesz kupić coś dla siebie odwiedź koniecznie Tabularium. Nasz personel pomoże Ci wybrać pozycję, która sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom.

 

Kontakt

ul. Braterstwa Narodów 33 (kamienica przy katedrze)

tel:(55) 2732121
e-mail: tabularium@kck-kwidzyn.pl

www.tabularium.ckj.edu.pl