[23.08.2017] Piotruś Pan

Retransmisja spektaklu Londyńskiego Teatru Narodowego „Na dużym ekranie”.

Spektakl z cyklu „National Theatre Live”

Wszystkie dzieci, z wyjątkiem jednego, dorastają …
Gdy Piotruś Pan, przywódca Zagubionych Chłopców, traci swój cień, mądra i dzielna Wendy pomaga mu ponownie się z nim połączyć. W podziękowaniu za tę przysługę zostaje zaproszona do Nibylandii, gdzie wróżka Dzwoneczek, indiańska księżniczka Tygrysia Lilia i mściwy pirat Kapitan Hook już czekają i zapraszają do przeżywania barwnych przygód. Orgia magii, muzyki i wyobraźni dla małych i dużych. Każde dziecko będzie zachwycone, w każdym dorosłym obudzi się dziecko.
Spektakl powstał na podstawie sztuki powieściopisarza i dramaturga Sir Jamesa Matthew Barrie’go. Ten szkocki baronet w 1904 roku wystawił sztukę „Peter Pan” („Piotruś Pan, czyli o chłopcu, który nie chciał dorosnąć”), a w 1911 na jej kanwie napisał powieść pod tytułem „Peter Pan and Wendy”, w Polsce znana jako „Przygody Piortusia Pana”. Spektakl powstał w koprodukcji National Theatre i Bristol Old Vic. Wyreżyserowała go Sally Cookson, której inscenizację „Jane Eyre” oglądaliśmy w cyklu National Theatre Live.

Miejsce: Kinoteatr

Data: 23 sierpnia 2017 r., godz. 16:30